at-sign envelope user telephone map-marker earth thumbs-up thumbs-down search arrow-left arrow-right play pause full-screen-enter full-screen-exit minus plus icon-cross icon-cross-square SchoolSoft Pluttra

Börja hos oss

Blir en del av vårt dedikerade personalteam. Nedan hittar du lediga tjänster på SSL.

Vår unika skola

Med cirka 160 barn och elever på för- och grundskolan, 130-140 elever på gymnasiet och 40 medarbetare är Svenska Skolan i London tillräckligt liten för att kunna vara en familjär skola. Vi definierar oss som både svenska och brittiska och det syns i vår vardag där kulturinslag från båda länderna finns representerade.

Med små undervisningsgrupper, god arbetsro och motiverade elever skapar vi bra förutsättningar för lärare att vara kreativa, inspirerande och goda pedagoger. Vi har höga förväntningar på våra elever och även på vår personal och tillsammans gör vi vår skola unik.

Ekonomi- och juridiklärare till gymnasiet

Vi söker en engagerad och kunnig ekonomi-och juridiklärare till gymnasiet inför läsåret 2018/2019.

Läs mer om tjänsten
Fysik- och matematiklärare till gymnasiet

Vi söker en kreativ och skicklig fysik- och matematiklärare till gymnasiet inför läsåret 2018/2019.

Läs mer om tjänsten
Slöjdlärare till åk 1-9 / vaktmästare

Vi söker en mångsidig och kreativ slöjdlärare till årskurs 1-9, eventuellt kombinerat med en tjänst som vaktmästare inför läsåret 2018/2019.

Läs mer om tjänsten
SO-lärare till åk 7-9

Vi söker en engagerad och kreativ SO-lärare till årskurs 7-9 inför läsåret 2018/2019.

Läs mer om tjänsten